Kurumsal Farkındalık Çalışmaları

office.jpg

Apple, Google, P&G, Nike ve HBO gibi büyük şirketler çalışanlarını iş yerindeki stresle daha iyi başetmeleri için meditasyon ve farkındalık çalışmaları ile tanıştırıyorlar. Gün içinde "Sessiz Oda"lar seçip çalışanlarına kısa sürede yenilenmeleri için olanak yaratıyorlar.

Kurumsal hayata entegre olan bu anlayış, iş yerindeki kaygı ve gerginlikleri azaltmada, değişimi teşvik etmekte, çalışanların hem kişisel hep profesyonel hedeflerine ulaşmasında destekleyici rol oynuyor. Yapılan araştırmalarda artan farkındalığın çalışma hayatına faydalarından bazıları;

1. Gelişen Konsantrasyon: Net ve berrak bir zihinle her ne ile uğraşıyorsak daha üretken olma şansı yakalanıyor.

2. Artan Tolerans: Gelişen farkındalık büyük resmi görmeyi kolaylaştırdığından geçmiş veya gelecekte dolaşmak yerine şimdi ve burada olmak karşılaştığımız durumlar karşısında esnek kalmamızı sağlar.

3. Sağlıklı Beden ve Zihinler: Meditasyonun önce zihinsel sonra bedensel sağlığa olan olumlu etkileri birçok bilimsel çalışmayla kanıtlanmaya devam ediyor. Bu etkinin temel nedeni, meditasyonun stres seviyesini düşürmesi ve kaygıyı hafifletmesi. Stresi azaltarak, stresle tetiklenen birçok hastalığa karşı da kendimizi korumuş, bağışıklık sistemimizi desteklemiş oluyoruz.

Farklı çalışan seviyeleri için hazırlanan seminer ve diğer içerikler için iletişime geçebilirsiniz.